Atletický čtyřboj

Hned v dalším týdnu po atletické soutěži Pohár rozhlasu navázal další atletický víceboj, tentokráte atletický čtyřboj. Atletické závody se opět konaly na Tyršově stadionu v Opavě a vzhledem k velkému počtu přihlášených škol se na základě výsledků z hodin tělesné výchovy vybíralo pouze 14 okresních škol, které se závodu zúčastnily. Atletické klání odstartovaly závody starších žáků a žákyň, které byly na programu v pondělí 15. května a na tento závod se nám podařilo kvalifikovat v obou kategoriích. Sportovci 5 členných družstev se postupně utkali ve 4 disciplínách, mezi které patřil běh na 60 metrů, vytrvalostní závod a následně si volili svou silnější disciplínu mezi skokem vysokým a dalekým a hodu kriketovým míčkem nebo vrhem koulí.
Družstvo našich chlapců tvořil Albert Vávra, Michal Šrek, Matěj Vrbický, Jakub Čech a Vendelín Dluhoš. Naši chlapci si oproti postupové tabulce polepšili o dvě místa a nakonec obsadili 10. místo ze 14 škol. Mezi zdařilé individuální výkony patřil běh Alberta Vávry na 60 metrů, který svým časem obsadil 14. místo v konkurenci 69 běžců a mezi 32 závodníky si vyskočil pro 8. místo ve skoku vysokém. V běhu na 1000 metrů se 15. nejlepším časem vyznamenal Jakub Čech a na předních pozicích se také umístily výkony našich koulařů. V konkurenci 40 závodníků obsadil Vendelín Dluhoš 8. místo a Michal Šrek místo 13.
Starší děvčata zaznamenala naše nejlepší umístění a po ukončení závodu se mohla těšit z nádherného 5. místa. Závod se vydařil zejména Editě Stavařové, která si v běhu na 60 metrů připsala 13. místo v konkurenci 62 závodnic a ve skoku vysokém obsadila místo 4. Mezi další zdařilé umístění určitě patří 16. místo Nikoly Voženílkové v konkurenci 62 závodnic v běhu na 800 metrů, 7. místo Bibiany Sedláčkové mezi 30 závodnicemi a rovněž 7. místo Nikoly Voženílkové ve vrhu koulí. Do první poloviny výsledkové listiny se vměstnala také Viktorie Švachová, která skončila 15. v hodu kriketovým míčkem a naše družstvo doplnila ještě Tamara Marethová.
Do středečního závodu, který proběhl 18. května, se kvalifikovaly pouze mladší děvčata a také ony zaznamenaly posun o dvě příčky výsledkovou listinou. Z posledního postupového místa se probojovaly na konečnou 12. pozici v konkurenci 14 škol. Na programu byl běh na 60 a 600 metrů, hod kriketovým míčkem a opět silnější disciplína z dvojice skok vysoký nebo daleký. Do závodu se zapojila Klára Polanská, Veronika Smoleňová, Kristýna Kořistková, Adriana Snášelová a Tereza Kelíšková. Velmi pěkný výkon předvedla v hodu kriketovým míčkem Adriana Snášelová, která se výkonem 33,76 metrů usadila na 14. pozici v konkurenci 69 závodnic.

Všem našim žákům děkuji za sportovní nadšení a reprezentaci školy.