Školní sport se opět probouzí k životu, závody odstartoval silový víceboj

Velmi pěkných výsledků dosáhli naši žáci po dvouleté pauze na všestranném víceboji s názvem Odznak všestrannosti olympijských vítězů. Celkem 246 závodníků se sjelo na ZŠ Englišova, aby zde po dlouhé době poměřili své sportovní schopnosti. Ve velmi chladném počasí byl pro žáky připraven závod ve trojskoku z místa, přeskoku přes švihadlo, klicích, hodu medicinbalem, běhu na 1000 metrů a driblingem.
Závod byl rozdělen na soutěž smíšených družstev mladších žáků a soutěž jednotlivců. Družstvo naší školy tvořil Michal Šrek, Albert Vávra, Matěj Vrbický a Matěj Dehner, za děvčata startovala Klára Polanská, Veronika Smoleňová, Natálie Gregořicová a Viktorie Švachová. Naši žáci obsadili solidní 7. místo mezi 14 školami. Mimo družstvo do závodu zasáhli ještě Milan Váňa, Jan Hroch, Ondřej Čapek, Vendelín Dluhoš, Viktor Matýsek, Jakub Malý, Richard Quis, Jan Rys, Kristýna Homolová, Veronika Šebelová a Nikola Voženílková.
Za vyzdvihnutí určitě stojí krásné 3. místo Nikoly Voženílkové, která se mohla radovat z bronzové medaile ve své kategorii a v konkurenci 53 závodníků ročníku 2008 obsadil skvělé 4. místo Albert Vávra, hned za ním na 5. místě se umístil Michal Šrek a 11. pozici si připsal Vendelín Dluhoš. Všem zúčastněným žákům děkuji za skvělé sportovní výkony a reprezentaci školy.