Správná technika čištění zubů

V pondělí 23. 3. žáci 1. stupně dbali na své zdraví. Do školy jsme pozvali odborníky na dentální hygienu. Přijeli k nám studenti zubní medicíny z Olomouce a připravili si pro nás besedu o zubech a správné technice čištění zubů. Prvňáčci a druháčci se zúčastnili této besedy poprvé. Třeťáci, čtvrťáci a páťáci už podobnou besedu absolvovali v předchozích letech. Žáci viděli na fotografiích zdravý i vážně nemocný chrup, povídali si o zubních kartáčcích, zubním kazu, kolik má člověk zubů, o trvalých i mléčných zubech, o chrupu jako takovém, jeho důležitosti. Přemýšleli, proč je ústní hygiena tak důležitá pro naše zdraví, plnili různé úkoly. Nejvíce času věnovali samotnému čištění zubů, zkoušeli si správnou techniku čištění jak na velkém modelu chrupu s velkým kartáčkem, tak přímo na sobě ve své puse. Doufám, že tyto informace nezapomenou a budou je dále ve svém životě používat. Vždyť trvalé zuby máme na celý život jenom jedny.

Mgr. Dagmar Bumbálková