Štafetový pohár

Ve čtvrtek 28. dubna 2016 jsme se s našimi žáky nižšího stupně zúčastnili závodu ve štafetě, který proběhl na Tyršově stadionu v Opavě. Do běhu se zapojili žáci 3. a 5. třídy a na všechny sportovce čekal jeden 100 metrový a jeden 200 metrový úsek. Celé naše družstvo tvořilo celkem 16 žáků. V úvodu se běžel závod na 8×100 metrů určený pro žáky 1. – 3. třídy, na který navazoval závod na 8×100 metrů pro běžce ze 4. a 5. tříd. Závěrečným během potom byly dvě smíšené štafety na 8×200 metrů, ve které museli vždy povinně startovat 2 kluci a 2 dívky z 3. třídy a stejný počet našich páťáků.

Náš tým startoval v následujícím složení. Z 3. třídy se zapojila Lea Bumbálková, Aneta Keleová, Barbora Ortová, Veronika Šebelová, Jakub Malý, Miroslav Lubeník, Richard Quis a Alexandr Jurko, z 5. třídy sestavu doplnili Kateřina Barošová, Sandra Jurková, KateřinaQuisová, Eliška Rychtová, Ondřej Botzián, David a Tomáš Ryšánkovi a Patrik Snášel. Snažení našich žáků nakonec přineslo 11. místo z 13 startujících škol. Všem žákům děkuji za snahu a sportovní nasazení při tomto závodě.

Mgr. Jakub Machel