Sváteční den na kole s turistickým kroužkem

Právě probíhající školní týden byl oproti jiným netradiční, a to proto, že jej v půlce rozdělil státní svátek. Během volného středečního dne jsme ale nelenili a připravili jsme pro žáky v rámci turistického kroužku KNOT cyklovýlet přes Hradec nad Moravicí s cílem v Areálu dobré pohody v Žimrovicích. Výjimečně příznivého počasí, kterého v posledních dnech není mnoho, využilo 10 žáků naší školy převážně z 6 tříd a skupinu doplnilo ještě 6 dospělých.
Pro cestu do Žimrovic jsme zvolili nově značenou trasu mezi Oticemi a Brankou u Opavy, ke které nás vedla cesta přes Vávrovice, Milostovice a Zlatníky. U kaple svaté Anny nás uvítala pauza na svačinku a nádherné výhledy do okolí. Přes Olomouckou ulici jsme pokračovali dále na Otice a napojili se na nově značenou trasu do Branky u Opavy. Po cestě ještě přišla zastávka na Mariánských loukách u Žimrovického splavu a hlavně u otevřeného stánku s občerstvením. Čepovaná kofola přišla náramně vhod. Závěrečné kilometry kolem řeky Moravice do Areálu dobré pohody utekly jako voda a výborný oběd s trochou dovádění na sportovním hřišti byly zaslouženou odměnou.
Cestou zpátky jsme se projeli krásnou trasou kolem Moravice, která v Opavě přijíždí do Kylešovic. Náročnější úsek přes Opavu k řece proběhl bez větších problémů, klasická a nám dobře známá cyklistická trasa z Opavy do Neplachovic nás už nemohla ničím zaskočit. Pár drobných technických problémů během cesty rychle vyřešil pan Kořistka, který náš peloton doprovázel. Příjemně unaveni jsme se mohli z Neplachovic rozjet k odpolední relaxaci. Po zhruba 55 našlapaných kilometrech určitě zasloužené.

Mgr. Jakub Machel, Mgr. Jana Divilová, Mgr. Alexandra Neiserová