Svět techniky očima dětí

Ve středu 2. 12. 2015 výtvarný kroužek s počtem 48 dětí vyrazil pro inspiraci do Velkého světa techniky v Ostravě. Prošli jsme výstavní prostory a viděli jsme naučný film o dinosaurech, abychom načerpali dostatek námětů pro výtvarnou tvorbu v soutěži „Svět techniky očima dětí“. Soutěž byla vyhlášena v září a součástí přihlášky do soutěže byla zdarma prohlídka technických exponátů. Následně žáci v hodinách výtvarného kroužku tvoří prostorová dílka nebo kreslí či malují vše, co v Ostravě viděli a co s tématem techniky souvisí. Výtvarné práce budou předány během ledna 2016 na recepci Velkého světa techniky, kde bude z veškerých prací všech účastníků Moravskoslezského kraje vytvořena výstava. Následně proběhne hlasování návštěvníků o nejlepší žákovské výtvory, které budou oceněny. Takže držme našim malým i větším umělcům palce pro štěstí.

Mgr. Dagmar Bumbálková