Sympatický výkon našich starších florbalistů

S velice bojovným a pohledným florbalem se představil náš výběr z 8. a 9. třídy na florbalovém turnaji v Opavě ve sportovní hale Elim, který se konal ve středu 16. 12. 2015. Výsledkově se nám bohužel příliš nezadařilo, ale za předvedenou hru a nasazení si naši žáci zaslouží pochvalu a v okrskové skupině dlouho trápili i favority postupu. V naší brance se opět představil Martin Stromský, ve hře se prostřídali Hynek Kugler, Matěj Šišma, Lukáš Kele, Radek Kořistka, Adam Kele, Adam Dehner, Honza Zips a Ondra Černohorský. Hned v prvním zápase proti ZŠ Mařádkova, která nakonec celou skupinu vyhrála, jsme dlouho drželi remízový stav 2:2 a stále se dostávali do nadějných šancí. Náš soupeř nás přehrál až v samotném závěru a třemi rychlými góly dal zápasu konečnou, i když nespravedlivou podobu 5:2. Obdobný zápas jsme sehráli proti Melči, který byl druhým postupujícím z naší skupiny, a v podobném scénáři jsme nakonec utkání prohráli 1:4. Bodovou radost přineslo až utkání proti ZŠ Vrchní, kterou jsme po množství šancí na obou stranách vyhráli 1:0. Ve dvou dalších zápasech jsme podlehli ZŠ Kravaře a ZŠ Pustá Polom shodně o dvě branky, a to 2:4 a 0:2. V obou zápasech jsme ale byli vyrovnanými soupeři a o porážkách rozhodla především nepřesná koncovka v našich šancích. Konečné 5. místo sice není ideální, ale za výkon v okrskové skupině se naši žáci určitě stydět nemusí.

Mgr. Jakub Machel