Technika správného čištění zubů

V pondělí 4. dubna žáci 1. až 5.třídy věnovali zvýšenou péči svým zubům. Do školy jsme pozvali odborníky na dentální hygienu. Přijeli k nám studenti zubní medicíny z Olomouce a připravili si pro nás besedu o zubech a správné technice čištění zubů. Prvňáčci se zúčastnili této besedy poprvé. Žáci ostatních tříd už podobnou besedu absolvovali v předchozích letech, ale během každé další besedy se dozví něco nového a zajímavého o svých zubech. Žáci viděli na fotografiích zdravý i vážně nemocný chrup, povídali si o zubních kartáčcích, o tvorbě zubního kazu, o zubním plaku, ze kterých částí se zub skládá, kolik má člověk zubů, o trvalých i mléčných zubech, o chrupu jako takovém, jeho důležitosti. Přemýšleli, proč je ústní hygiena tak důležitá pro naše zdraví, plnili různé úkoly. Nejvíce času věnovali samotnému čištění zubů, zkoušeli si správnou techniku čištění pod bedlivým dozorem budoucích zubařů ve svých ústech a také čistili velkým kartáčkem zvětšený model chrupu. Doufám, že tyto informace nezapomenou a budou je každý den při své ústní hygieně uplatňovat. Vždyť trvalé zuby máme na celý život jenom jedny.

Mgr. Dagmar Bumbálková