Kuchyňská fyzika v 6. A

Jak to u vás vypadá, když mají děti distanční výuku? Při matematice se sourozenci dělí o stůl v pokojíku, dějepis je na gauči v obýváku, tělocvik na zahradě a fyzika často zabere místo v kuchyni. Žáci 6. A třídy to určitě potvrdí. Místo odměrných válců a rovnoramenných vah, které zůstaly opuštěné v odborné fyzikální učebně, měřili objem v kyblíku nebo v kuchyňské odměrce, hmotnost vážili na kuchyňské či osobní váze. Své poznatky si ověřovali praktickými měřeními a pokusy. Pro porovnávání hmotnosti prohledali zásoby ve spíži a s hustotou kapalin experimentovali, když míchali prapodivné koktejly. Při tom vznikaly fotky a krátká videa, která si můžete prohlédnout v minigalerii.

                                                                                              Žáci 6. A a Mgr. Jana Divilová

VID_20210329_095032

VID_20210503_104535