Teorie dobrá, praxe lepší

Že máme třídit odpad…, to je nám vtloukáno do hlavy mnoho let ze všech stran. Proto jsme se s druháky a třeťáky vydali do Technických služeb Opava v rámci projektu Třídíme odpad. Barvy kontejnerů a jejich obsah žáci již znají, exkurze měla dětem přiblížit realitu a denní chléb lidí, kteří dále pracují s tím, co my už nevyužijeme. Návštěva dvora nebyla moc dlouhá, o to však zajímavější. Hory odpadu, slisované balíky roztřízených plastů a separační linku jsme viděli všichni asi poprvé. Se zacpanými nosy děti sledovaly obsluhu stále jedoucí linky na plasty, která hbitě a neomylně třídí vše, co jim přijde pod ruku. Toto byl jen začátek a během roku spolu uskutečníme další aktivity týkající se recyklace a ochrany životního prostředí.

Mgr. Tereza Pethsová, Mgr. Ivana Kořistková