Tohle není paní učitelka aneb Halloweenský rej masek

Tohle není paní učitelka! Tuto větu spontánně zvolali žáci třetích tříd, když v úterý 31. října vstoupila do třídy místo elegantně oblečené dámy černočerná čarodějnice nebo pacientka před exitem. V tento den však nebyl ve škole tím hlavním rej masek. Žáci pátrali po původu svátku Halloween. Překvapilo je, že není americký. Zjišťovali, proč je jeho symbolem právě vydlabaná dýně a jak se slaví jeho česká obdoba, svátek Všech svatých. Nabyté informace poté prezentovali svým spolužákům. I matematiku doprovázeli duchové, strašidla, pavouci a netopýři, kteří se líně povalovali mezi násobilkovými spoji. Halloweenské dopoledne, nejen díky příjemně zvednuté hladině adrenalinu, rychle uběhlo, takže se nyní mohou žáci soustředit na to nejdůležitější, vzpomínání na příbuzné a přátele, kteří již nejsou mezi námi.

Mgr. Ludmila Volná, Mgr. Tereza Pethsová