Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Naši žáci v dobrém rozmaru V barvách duhy Hledání Bludišťáka Adaptační kurz Posloucháme Sběr vody Bude se testovat Zbarví se? A pod mikroskop

Tradice pokračuje aneb Ledová Praha

I letos jsme využili možnost navštívit stověžatou Prahu. V cestování jsme již zběhlí a ranní vstávání nám nečiní potíže. Svěží a plní očekávání jsme se v sobotu 3. února sešli v 5:45 na nádraží v Opavě. Cíl byl jasný: přímým vlakem se přemístit do našeho hlavního města. Nejprve jsme se vydali do Národního muzea, kde byla k vidění výstava Světlo a život. Znovu jsme navštívili Noemovu archu, prohlídli si snad všechna zvířata a sami sebe přesvědčovali, že nejsou živá. Poté jsme se vydali dobrodružnou cestou metrem na Anděl, kde se nachází Království železnic. Děti nejvíce nadchla možnost vyzkoušet si řízení tramvaje, autobusu. Dojet na zastávku, otevřít dveře, nechat nastoupit cestující, dveře uzavřít a rozjet se do víru přeplněné Prahy. Uf, opravdu nelehký úkol, který si všichni vyzkoušeli a co víc, zvládli to na výbornou! Možná je mezi námi budoucí řidič či řidička z povolání. Další naše kroky vedly opět na metro, ale tentokrát jsme jeli pouze dvě zastávky bez přestupu. U některých velké zklamání. Lego je snad fenomén nejen dnešní doby, takže jsme ani toto muzeum nemohli vynechat. K vidění bylo opravdu hodně. Velkolepé světové stavby, postava Krtečka v nadživotní velikosti, Harryho Pottera, Star Wars, policejní, hasičské, stavební sady… Věřím, že si každý našel to své. Pauza v podobě návštěvy McDonald‘s byla přijata potleskem, všichni si doplnili energii dle své chuti. Poslední štace, která nás čekala, byla prohlídka Starého Města se strašidly. Strašidlo nebo lépe řečeno jeden z mrtvých nás provedl temnými uličkami, které bývají běžným občanům skryté. Nevynechali jsme ani tradiční Palladium. Někteří nakoupili dárečky nejbližším nebo sobě, jiní byli rádi za chvíli odpočinku nad dobrou kávou. Zpáteční cesta Pendolínem byla opět pohodová, mít totiž vagon jen sami pro sebe, se nepoštěstí každý den, a což teprve objevení jídelního vozu! Již teď víme, že naši tradici neporušíme a za rok, naše milá Praho, přijedeme zase.

Mgr. Klára Střížová, Mgr. Jakub Machel, Mgr. Radek Hnilica