Turistický kroužek KNOT – listopadový a prosincový výlet

Vážení turisté a zájemci o výlety turistického kroužku, rád bych vám prostřednictvím našich internetových stránek poskytl informace k výletům turistického kroužku, které uskutečníme v listopadu a v prosinci tohoto roku.

LISTOPAD
Listopadový výlet proběhne v neděli 26. 11. 2017 a cílem naší 12 km dlouhé túry bude zámek v Hradci nad Moravicí. Trasa povede z Branky u Opavy po žluté a modré turistické značce přes Hanuši, Žimrovickou a Bezručovou vyhlídku na zámek v Hradci nad Moravicí. Zde bychom po prohlídce zámeckého parku udělali pauzu na oběd a pokračovali na vlak. Časový rozsah výletu bude od 8:00 do 14:00.

PROSINEC
Prosincový výlet bude stejný jako v loňském roce, v sobotu 9. 12. 2017 navštívíme vánoční trhy v Olomouci. Na místě uděláme krátkou společnou prohlídku centra města, po které bude následovat 2–3 hodinová návštěva vánočních trhů v Olomouci. Časový rozsah výletu bude od 12:45 do 19:00 až 20:00 hodin.

V případě zájmu předám žákům ve škole  návratky s bližšími informacemi.

PŘIBLIŽNÝ PLÁN VÝLETŮ VE ŠKOLNÍM ROCE 2017/2018:

MĚSÍC VÝLET KM  DOPRAVA ZÁLOHA
Říjen Medvědí vrch

(Lipová lázně jeskyně – Medvědí vrch – Lázně Jeseník – Jeseník)

x x x
Listopad Hradec nad Moravicí

(Branka u Opavy – Žimrovická vyhlídka – Bezručova vyhlídka – zámek Hradec nad Moravicí – Hradec nad Moravicí)

12 Vlak 50,- Kč
Prosinec Olomouc – Vánoční trhy Autobus 200,- Kč
Leden Velký Roudný

(Lomnice – Velký Roudný – Slezská Harta – Valšov)

23 Vlak 200,- Kč
Únor Kravaře

(Opava – Velké Hoštice – Kravaře)

11 Vlak 150,- Kč
Březen Darkovičky

(Hlučín – Darkovičky – Bohuslavice – Kozmice)

13 Vlak 150,- Kč
Duben Ondřejník

(Kunčice pod Ondřejníkem, Skalka, Ondřejník, Frýdlant nad Ostravicí)

11 Autobus 200,- Kč
Květen Medvědí vrch

(Lipová lázně jeskyně – Medvědí vrch – Lázně Jeseník – Jeseník)

12 Autobus 200,- Kč
Červen Šífra (Svobodné Heřmanice) 30 Kolo 0,- Kč

 

Mgr. Jakub Machel