Turistický kroužek KNOT začíná podnikat první kroky

I v letošním školním roce bychom rádi navázali na dvouletou činnost školního turistického kroužku KNOT (Kroužek nezávislé organizované turistiky) a nabídli nejen žákům, ale také dalším zájemcům, více či méně propojených s naší školou, další zajímavé výlety do blízkého i vzdálenějšího okolí. Výlety i v letošním roce zahájíme v říjnu, a to v neděli 29. 10. 2017. Organizace a četnost výletů bude stejná jako v předešlých letech. Pokud nenastane žádná komplikace, vyrazíme každý poslední víkend v měsíci. Pod textem přikládám tabulku předběžně plánovaných akcí a také fotografie z loňských výšlapů jako inspiraci, nebo jen osvěžení vzpomínek na již uskutečněné výlety. Přehled výletů je pouze orientační a během školního roku se může změnit. Do kroužku není třeba se speciálně přihlašovat na celý rok, postačí se pouze nahlásit před výletem, kterého by se chtěl žák nebo další příbuzný zúčastnit.

Výlet 29. 10. 2017

Podle zájmu žáků, rodičů a dalších účastníků vybereme ze dvou variant. První možností je využít autobusovou přepravu a vyrazit na 12 km dlouhý pochod z Lipové Lázně přes Medvědí kameny do města Jeseník, druhá a méně náročnější varianta je přibližně stejně dlouhý pochod z Branky u Opavy na zámek v Hradci nad Moravicí. Podrobnější informace budou předány zájemcům z řad žáků ve škole.

Mgr. Jakub Machel