Turistický kroužek KNOT začíná podnikat své první kroky

Pozvolna rozjíždíme již představený turistický kroužek, do kterého se přihlásilo 29 žáků naší školy. Máme za sebou první společné setkání a naplánována je také první varianta výletu. V úvodu nebudeme mířit nikam daleko od naší školy, v případě velmi příznivého počasí bychom vyrazili na kolech na nedalekou rozhlednu Krnov-Cvilín, která je v měsíci říjnu ještě stále veřejnosti přístupná. Pokud by počasí bylo stále chladné, absolvovali bychom tuto trasu pěšky, ale ve zkrácené podobě z Krnova do Úvalna. Potřebné přesuny bychom uskutečnili vlakem. Vzhledem k tomu, že se jedná o první ročník fungování kroužku, budeme výlety organizovat pouze se žáky, kteří se do kroužku přihlásili, ale během roku společně připravíme také výlety pro nepřihlášené žáky a další zájemce, hlavně z nižšího stupně. Teoretické hodiny kroužku budeme provádět vždy druhé úterý v měsíci od 14:45 do 15:30 a výlety do blízkého i vzdálenějšího okolí uskutečníme vždy předposlední víkend v měsíci. Pokud by bylo nutné sportovní vyžití z neočekávaných důvodů změnit, posunuli bychom termín na poslední víkend měsíce.

Setkání ve třídě

Setkání ve třídě bude probíhat vždy jednou měsíčně v čase od 14:45 do 15:30, a to druhé úterý v daném měsíci (pokud nebude z důvodů nečekaných okolností termín přehodit).

Náplň
6. 10. 2015 Cyklista v silničním provozu (Ochranné pomůcky, vidět a být viděn, v provozu)
10.11. 2015 Vhodná výbava pro horskou túru, plánování výletu, první pomoc
8. 12. 2015 Česká pohoří, zajímavé místa našeho okolí, nejvyšší hory a osmitisícovky
5. 1. 2016 Sjezdové lyžování, správný výběr lyží a lyžařské techniky, základy sjezdového lyžování
9. 2. 2016 SKI areály našeho okolí
8. 3. 2016 Turistické značky a čtení v turistických mapách. Turistické mapy na internetu a práce s nimi.
12. 4. 2016 Dopravní značky a dopravní situace
10. 5. 2016 Jízdní kola a jejich údržba, videoukázky MTB
14. 6. 2016 Souhrn kroužku a závěrečné hodnocení.

Na teoretickou část je potřeba přinést psací potřeby, obyčejnou tužku, fixy nebo pastelky, nůžky, lepidlo a sešit

!!!!!!!!!! (formát A4 – nelinkovaný, typ 410) !!!!!!!!!

Praktická část – Výlety do přírody

Uskutečnění výletů do přírody bude probíhat vždy předposlední víkend v měsíci, pokud nebude nutné z důvodů nečekaných okolností termín přehodit. V případě nutnosti (jiná akce, nepříznivé počasí) bude výlet posunut o týden dozadu, na poslední víkend v měsíci. Pokud by bylo počasí v plánovaných termínech velmi příznivé, zařadili bychom více výletů do hor, především do Jeseníků.

Náplň
24. 10. 2015 a) Cyklovýlet – Krnov Cvilín

b) Pěší výlet – Krnov Cvilín, Úvalno

21.11. 2015 a) Jeseníky – Skřítek, Ovčárna (hřebenový přechod)

b) Pěší výlet – Neplachovice, Nový Dvůr

19. 12. 2015 Hradec nad Moravicí, Žimrovice
23. 1. 2016 Vycházka po okolí (Milostovice – Pěchotní sruby)
20. 2. 2016 a) Lyžování – Kopřivná

b) Pěší výlet – Linhartovy, rozhledna Hraniční vrch

8. 3. 2016 a) Lyžování – Kopřivná

b) Jeseníky – Skřítek, Rabštejn

23. 4. 2016 a) Beskydy – Skalka, Ondřejník

b) Pěší výlet – Krnov, rozhledna Ježník

21. 5. 2016 a) Cyklovýlet – Lhota u Opavy (Mlýn U vodníka Slámy)

b) Beskydy (Velký Javorník)

18. 6. 2016 a) Cyklovýlet – Lužní les Slavkov

b) Podhradí (Vikštejn) – Žimrovice

!!!!!!!!!!!!!

Na každém teoretickém setkání proběhne představení plánovaného výletu včetně trasy, nákladů, způsobů dopravy, časové náročnosti a dalších specifik. Návratka se souhlasem rodičů a s podrobnými informacemi o výletě bude předložena vždy týden před jejím konáním.

Společně se žáky, kteří budou kroužek připravovat, připravíme 3 výlety pro všechny rodiče a žáky naší školy, kteří budou mít zájem s námi někam vycestovat.

Rodinní příslušníci žáků, kteří se do kroužku přihlásili, jsou samozřejmě vítáni na každé naší měsíční akci.

!!!!!!!!!!!!!

Mgr. Jakub Machel