Turistický kroužek KNOT ve školním roce 2019/2020

I v letošním školním roce mohou nejen žáci, ale i rodiče nebo kamarádi a známí, vyrazit se školou na organizované výlety, které bude pořádat školní turistický kroužek KNOT (kroužek nezávislé organizované turistiky). Během našich výletů, které by se měly od října konat jednou za měsíc, zkombinujeme cyklistické vyjížďky, pěší túry nebo návštěvy měst a zajímavých míst. Úvodní říjnový výlet máme za sebou a účastníci zvládli 38 kilometrovou trasu po rozhlednách našeho okolí.

Rozhledna Sosnová a rozhledna Šibenice

Celkem 26 cyklistů se vydalo strávit neděli v sedle a vyrazilo na náročnou trasu v délce 38 km. Prvním cílem byla rozhledna tyčící se nad obcí Sosnová, která nabízí krásné výhledy do okolí, případně na blízké Jeseníky i vzdálenější Beskydy. Po absolvování stoupání v Brumovicích a k rozhledně všichni uvítali zhruba 30 minutovou pauzu na prohlídku rozhledny a malé občerstvení. Po částečném načerpání sil naše další trasa vedla do Velkých Heraltic, kde jsme si dali pizzu. Po obědové pauze jsme se statečně vydali  do stoupání mezi Velkými Heralticemi a Sádkem směrem k nově otevřené rozhledně Šibenice, která stojí nedaleko Březové. Velmi zajímavý objekt je postaven ve stylu válečného opevnění. Kromě výhledu z 12,5 metrové výšky nabízí také zajímavé informace o výstavbě a válečném období a také několik výcvikových stanovišť, na kterých si návštěvníci mohou ověřit svou fyzickou zdatnost. Po prohlídce rozhledny jsme v pohodě zdolali poslední úsek cesty a v Neplachovicích se po náročné trase rozjeli domů. Velké poděkování patří zúčastněným rodičům, kteří velmi pomohli s organizací a technickými problémy, a také paní učitelce Wertichové, která se na výlet vydala s námi.

Mgr. Jakub Machel

 

Plánované výlety roce 2019:

Říjen: Cyklovýlet – ROZHLEDNA Sosnová, ROZHLEDNA Šibenice – Březová (38 km)

Listopad: Pěší túra – Milotice nad Opavou, Lichnov, Pocheň, Úvalno (20 km)

Prosinec: Vánoční trhy OLOMOUC

 

Ohlédnutí za výlety ve školním roce 2018/2019: