Turistický kroužek – Výlet na Ondřejník

Další vydařený výlet má za sebou náš školní turistický kroužek KNOT. Naše toulavé boty nás tentokráte zavedly do Beskyd na krásnou procházku přes hřeben Ondřejníku. I přesto, že na 15 km dlouhý výšlap vyrazilo jen 7 žáků naší školy, společně s rodiči a ostatními pedagogy se počet naší výpravy ustálil na dvaceti. Kůrovcem napadený a výrazně prokácený hřeben nabízí nádherné výhledy do širokého okolí, především na okolní vrcholy Beskyd a společně s příznivým počasím se tato varianta ukázala jako skvělý nápad. Naše výprava začala na nádraží v Kunčicích pod Ondřejníkem a prvním zdolaným vrcholem s vydatnější pauzou byl vrchol Skalka v nadmořské výšce 964 m.n.m. Po svačince a dostatečném nabažení se krásných panoramat jsme po chvilce opustili turistickou trasu a postupně zdolali další neznačené vrcholy Stanovec a Ondřejník, kde nás už z dálky vítal nově vztyčený vrcholový kříž. Následný sestup na chatu Solárka proběhl poměrně rychle a pauza s teplým a prosluněným obědem byl nádherným zakončením naší příjemné beskydské procházky. Po cestě do Frýdlantu jsme už společně plánovali další výstup, kterým bude květnová Lysá hora.

Mgr. Jakub Machel