Turnaj míčových sportů

Poslední den před pololetními prázdninami nechali žáci 4. a 5. tříd společně se žáky vyššího stupně všechno učení doma a do školy se vydali jen se sportovním oblečením. V naší tělocvičně se totiž již počtvrté konal tradiční turnaj míčových sportů o putovní poháry školy, do kterého poprvé zasáhli také naši čtvrťáčci. Celé sportovní dopoledne bylo rozděleno na dvě části. V prvním bloku nás čekal turnaj ve vybíjené, do kterého zasáhli naši mladší účastníci a své dovednosti v něm mohli porovnat žáci čtvrté a páté třídy a žáci šestých tříd. Hrálo se systémem 2 x 5 minut každý s každým. K vidění byly velmi pěkné a vyrovnané zápasy, které dokonce dvakrát dospěly až do prodloužení. Na 4. místě se nakonec umístili žáci 4. třídy, kteří však statečně vzdorovali všechny zápasy a nasbírali cenné zkušenosti do dalších let. Na 3. místě se umístila třída 6. B, kterou pouze o bod přeskočila 5. třída a putovní pohár na rok do své třídy získali žáci 6. B. Druhý turnaj patřil basketbalu a zapojili se do něho žáci 7. – 9. tříd. O vítězi se opět rozhodlo systémem každý s každým a hrací doba byla stanovena na 3 x 12 minut s předepsaným počtem dívek a chlapců v týmech. Opět velmi pohledné zápasy v bouřlivé atmosféře přinesly krásné sportovní momenty a zakončení. Nejúspěšnější třídou se nakonec stala třída 9. B, která o 3 body přeskočila své spolužáky z 9. A. Na místě 3. se umístila třída 8. A. Čtvrté místo obsadila 7. A, na místě 5. skončila 8. B a celou tabulku uzavřela třída 7. B.

Mgr. Jakub Machel, Mgr. Alexandra Neiserová