Turnaj míčových sportů

Ve středu 9. března proběhl v tělocvičně naší školy turnaj v míčových sportech. Pro mladší žáky byl připraven turnaj ve vybíjené, do kterého se zapojili žáci 4. třídy, 5. třídy a z vyššího stupně žáci 6. tříd. V bouřlivé atmosféře se spolu vzájemně utkaly všechny třídy a k vidění byly velmi vyrovnané zápasy. Na 4. místě se v turnaji umístili žáčci 4. třídy, kteří se na poslední chvíli rozhodli turnaje zúčastnit a za jejich odvahu a nasazení si určitě zaslouží velkou pochvalu. Na 3. místě se umístili žáci 6. B, 2. příčka patřila 6. A a na 1. místě se sice překvapivě, ale naprosto zaslouženě umístila 5. třída.
Starší žáci se utkali v basketbalovém turnaji a systém byl stejný jako u vybíjené. Třídy se utkaly vzájemně mezi sebou a podle získaných bodů se na závěr vytvořilo pořadí. Do turnaje zasáhlo 5 tříd: 7. A , 7. B, 8. A, 8. B a deváťáci, kteří vytvořili jeden tým za obě třídy. S jedním vítězstvím pořadí uzavřely obě sedmičky, na 3. místě se umístila 8. B, 2 příčku si vybojovali deváťáci a z 1. místa se radovala 8. A.
Pro všechny zúčastněné třídy byly připraveny diplomy a sladká odměna, vítězové obou turnajů si navíc odnesli putovní pohár, o který musí ve své třídě pečovat až do dalšího ročníku. Do turnaje zasáhli také žáci, kteří se nevešli do nominace třídních sportovních družstev a po celou dobu sportovně povzbuzovali a poháněli své třídy dopředu.