Turnaj v SUDOKU

I v letošním školním roce se čtyři družstva našich žáků zúčastnila jednoho z pěti turnajů pořádaných v České republice, které pořádá HALAS (Hráčská asociace logických her a sudoku), konaného dne 21. 2. 2019 v Opavě na ZŠ T. G. Masaryka. V turnaji se neřeší jen klasické sudoku 9×9, ale i různé varianty – klasické 6×6, 7×7, nepravidelné 6×6, 9×9, součtovky, rozdílovky, sudoliché, diagonální a letos poprvé palindromy. Turnaj se skládá ze tří kol. V prvním kole řeší soutěžící úkoly jednotlivě, ve druhém a třetím kole musí spolupracovat.

I letos byli naši žáci úspěšni:

  • Družstvo NEPLA 1 (Klára Cekotová, Rozálie Quisová, Aneta Štrohalmová) – 3. místo
  • Družstvo NEPLA 2 (Ondřej Lubeník, Tomáš Ryšánek, Patrik Snášel) – 9. místo
  • Družstvo NEPLA 4 (Adéla Dehnerová, Julie Vávrová, Nikol Vrbická ) – 20. místo
  • Družstvo NEPLA 3 (Eliška Doleželová, Karolína Kořistková, Marie Šafaříková) – 21. místo

Všichni si zaslouží velkou gratulaci a poděkování za výbornou reprezentaci naší školy.

 Mgr. Štěpánka Matějková