Turnaj v SUDOKU

I v letošním školním roce se čtyři družstva našich žáků zúčastnila jednoho z devíti turnajů pořádaných v České republice, které pořádá HALAS (Hráčská asociace logických her a sudoku), konaného dne 24. 2. 2020 v Opavě na ZŠ T. G. Masaryka. V turnaji se neřeší jen klasické sudoku 9×9, ale i různé varianty – klasické 6×6, 7×7, nepravidelné 6×6, 9×9, součtovky, rozdílovky, sudoliché, diagonální. Turnaj se skládá ze tří kol. V prvním kole řeší soutěžící úkoly jednotlivě, ve druhém a třetím kole musí spolupracovat.

V letošním roce si soutěžící vymysleli originální názvy družstev a byli opět úspěšní:

  • Kuře ala kachna (Klára Cekotová, Rozálie Quisová, Aneta Štrohalmová) – 3. místo
  • Štěstíčko (Eliška Doleželová, Karolína Kořistková, Alexandra Nováčková) – 5. místo
  • T.O.P (Ondřej Lubeník, Tomáš Ryšánek, Patrik Snášel) – 8. místo
  • NEPLA (Adéla Dehnerová, Nikol Vrbická, Marie Šafaříková ) – 15. místo

Naše nejlepší družstvo čeká na výsledky z ostatních turnajů a má ještě šanci na postup do celostátního turnaje v Brně. Všichni si zaslouží velkou gratulaci a poděkování za výbornou reprezentaci naší školy.

 Mgr. Štěpánka Matějková