Turnaj v SUDOKU

Po loňském úspěchu našich žáků jsme se i letos přihlásili do jednoho z pěti turnajů pořádaných v České republice, které pořádá HALAS (Hráčská asociace logických her a sudoku), konaného v Opavě na ZŠ T. G. Masaryka.
V turnaji se neřeší jen klasické sudoku 9×9, ale i různé varianty – klasické 6×6,7×7, nepravidelné 6×6, 9×9, součtovky, rozdílovky, sudoliché, diagonální. Turnaj se skládá ze tří kol. V prvním kole řeší soutěžící úkoly jednotlivě, ve druhém a třetím kole musí spolupracovat.
6. března 2017 proběhlo školní kolo, kterého se zúčastnilo 21 žáků druhého stupně. Z nejúspěšnějších jsme vybrali tři tříčlenná družstva do okresního kola základních škol, které se konalo 21. března 2017 v Opavě.

I letos se naši žáci umístili na předních místech:

Družstvo NEPLA 9 (Lucie Cekotová, Jakub Kramný, Lenka Hlavicová) – 3. místo
Družstvo NEPLA 8 (Karolína Dluhošová, Natálie Hájková, Denis Varyš) – 5. místo
Družstvo NEPLA 7 (Nela Hřivnáčová, Vendula Bokischová, Dorota Fojtíková) – 12. místo

Všichni si zaslouží velkou gratulaci a poděkování za výbornou reprezentaci naší školy.

První tři družstva z každého turnaje postupují do celostátního kola, které se bude konat v červnu v Brně. Takže naši deváťáci budou dál trénovat sudoku, aby nás mohli co nejlépe reprezentovat v republikovém turnaji. Držme jim palce!

Mgr. Štěpánka Matějková