Turnaj ve volejbale

Závěrečný turnaj v nabitém sportovním programu letošního roku mají za sebou naši žáci, kteří vyjeli v pátek 2. června do Opavy na ZŠ Edvarda Beneše, kde se konal volejbalový turnaj žáků 8. a 9. tříd. I přesto, že jsme ve skupině vyhráli dva zápasy a pouze jeden prohráli, postup do další části turnaje nám jen těsně unikl. V naší sestavě se představil Albert Vávra, Matěj Vrbický, Matěj Dehner, Ondřej Čapek, Jan Hroch, Michal Šrek, Jakub Šmarda, Matěj Dehner, Marek Kurowski, Ondřej Lubeník a Viktor Matýsek. V nelehké skupině jsme nejprve porazili ZŠ Mařádkova 2:1, další zápas pro nás vyzněl naopak a po porážce 2:1 na nás čekal už jistý vítěz skupiny, ZŠ Kylešovice. Toto utkání nám vyšlo skvěle a našim volejbalistům se podařilo otočit nepříznivý stav z 0:1 na 2:1 v náš prospěch. Celkový počet 5 bodů za 5 vyhraných setů nám přinesl stejný zisk jako ZŠ Englišova, která však měla lepší vzájemný zápas a proklouzla tak do další části turnaje. I přes zklamání z postupového neúspěchu bych rád žáky pochválil především za předvedenou hru a nasazení, se kterým se na tento turnaj připravovali.

Mgr. Jakub Machel