Turnaj míčových sportů

Prvního února před pololetními prázdninami proběhl v tělocvičně naší školy odložený Vánoční turnaj míčových sportů. Kvůli velké nemocnosti žáků před Vánocemi jsme hledali náhradní termín a týden, ve kterém se žákům předávalo vysvědčení, se ukázal jako dobrá volba. Ostatně sportovní nasazení žáků toho bylo jasným důkazem. Turnaj byl rozdělen do dvou pasáží, nejprve se žáci 5. tříd utkali společně s našimi šesťáky a sedmáky o putovní pohár ve vybíjené a na jejich sportovní zápolení navázali osmáci a deváťáci v basketbalových zápasech. Turnaj ve vybíjené pro naše mladší žáky se hrál v systému každý s každým a třídy měly za úkol sestavit nejméně 12 členná družstva. Velká pochvala patří páťákům, kteří nejenže zapojili do turnaje skoro všechny žáky ze třídy, bez ohledu na jejich výkonnost, ale také statečně bojovali proti svým starším spolužákům. Páťáci nakonec obsadili 5. místo v turnaji, na 4. místě se umístila 7. B, 3. místo patřilo 6. B. Velké drama patřilo zlaté a stříbrné pozici o kterou se dělila 7. A a 6. A. Po sečtení bodů a s přihlédnutím k vzájemnému zápasu, který také skončil remízou, jsme se s kapitány dohodli, že o výsledku rozhodneme na hřišti a sehrajeme zkrácené finále. V tom byla nakonec úspěšnější 7. A a mohla se tak radovat ze zisku putovního poháru a 1. místa v turnaji. 2. místo tak připadlo na 6. A, která ale také předvedla velice sympatický a bojovný výkon.
Druhá část našeho míčového turnaje přinesla pohledné zápasy mezi osmáky a deváťáky v basketbale. Třídy měly za úkol poskládat dvě čtyřčlenné skupiny kluků a jednu čtveřici děvčat. Každý zápas se hrál na 3 třetiny a do jeho průběhu tak zasáhly všechny sestavené formace. Zejména u našich nejúspěšnějších týmů závěrečné dívčí střídání vyvolalo velké emoce, protože se právě v této části rozhodovalo o vítězi turnaje. Šťastnější v tomto utkání byla děvčata z 8. B a celá třída se tak mohla radovat ze zisku putovního poháru. Smutnými ve finále byli nakonec žáci 9. A, ale 2. místo se určitě taky počítá. Na místě 3. se umístila 9. B a místo 4. připadlo na třídu 8.A.