Tutanchamon a jeho hrobka, Brno, Špilberk

Na středu 4. ledna se již skoro měsíc těšili žáci šestých a sedmých tříd. Uskutečnil  se totiž odložený výlet do Brna, kde byla na výstavišti nainstalovaná expozice o hrobce egyptského faraona Tutanchamona. Je opravdu velký rozdíl, když si prohlížíte obrázky v učebnici dějepisu, nebo když všechnu tu oslňující nádheru spatříte na vlastní oči. Ve všech prostorách výstavy děti soustředěně poslouchaly audio průvodce, svědomitě vyplňovaly pracovní listy a s obdivem si prohlížely vystavené exponáty. A že bylo na co se dívat! Pohřební schrány, sarkofágy, předměty, které faraona měly doprovázet na jeho cestě posmrtným životem. Převládala zlatá barva a umělecké zpracování všech vystavených artefaktů doslova bralo dech. A tak si ani nikdo neuvědomoval, jak rychle běží čas… Ještě nákup nezbytných suvenýrů a jde se na hrad Špilberk. Okázalost a zlatý třpyt vystřídala ponurost zdejších kasemat. Poté, co bylo uspokojena touha po poznání a vědomostech, přišly na řadu i potřeby méně ušlechtilé, nicméně však stejně důležité – jídlo! Na Rohlence v McDonalďs si každý našel to své. Poklidná cesta autobusem některé ukolébala a jiné naopak povzbudila. Celý den byl jeden velký zážitek. A to se počítá!
Mgr. Ivana Vaňková