TV Vánoce aneb besídka ve 4. třídě

Předvánoční čas patří třídním besídkám. V letošním roce tomu nebylo jinak. Nápad předvést vánoční zprávy, které měly okamžitě název TV Vánoce, přijali všichni s nadšením. Ale jak vznikají takové televizní noviny? Vše si čtvrťáci vyzkoušeli na vlastní kůži: v hodinách českého jazyka jsme tvořili scénář, který jsme se trpělivě učili. Poradili jsme si i se zapomenutými slovy, připravili potřebné kulisy a kostýmy. 21. prosince 2016 v 16:30 se v naší třídě usadili diváci, aby zhlédli naše představení. Televizní noviny a jednotlivé reportáže je seznámily s adventním časem, tradicemi, vznikem slova Vánoc, pranostikami. Nezapomněly připomenout ani významný den pro děti – nadílku Mikuláše. Na závěr jsme pustili video, které zachycovalo naši práci, ale i zábavu, kterou jsme díky besídce mohli ve třídě zažít. I když naši reportéři a komentátoři pociťovali menší nervozitu, své zprávy zvládli na jedničku. Velikou odměnou nám byl bouřlivý potlesk na konci našeho vystoupení. Děkujeme!

Mgr. Klára Střížová

Video: