Tvořivá dílna

V úterý 23. října odpoledne ožila naše zbrusu nová výtvarná třída nadšeným ruchem. Sešly se zde s radostným očekáváním děti, které rády tvoří vlastníma rukama. Jakou činnost jsme jim připravily? V první části dílny jsme se chopili keramické hlíny a dřevěných válečků a vyráběli jsme „vítací“ domovní tabulku. Děvčata a jeden chlapec se pustili do válení a vykrajování a poté již zapojili vlastní fantazii k výtvarnému zpracování tabulky. Každá tabulka je jiná, jinak zpracovaná a ozdobená. V další části dílny se děti seznámily s novou výtvarnou technikou – s enkaustikou. Učily se pracovat s žehličkou a barvami, osvojovaly si techniku enkaustické tvorby, odměnou jim byly vytvořené obrázky. Dvouhodinovka utekla v pilné práci velmi rychle. Všichni se již těšíme na listopadovou dílnu, kdy dokončíme keramické tabulky a pustíme se již do vánočního tvoření.

Mgr. Blažena Wertichová, Mgr. Renata Schreierová