U6 – Úžasný svět techniky

,,Pane učiteli, co kdybychom se přihlásili do U6?“ zazněl dotaz v sedmé třídě na začátku školního roku. Po zvážení všech pro a proti jsme se nakonec přihlásili a sestavili tým pěti žáků. Zanedlouho poté jsme dostali pozvánku do České televize. Do malého světa techniky U6 jsme vyrazili za mrazivého rána 10. 1. 2017. Hned po příjezdu jsme se seznámili se soupeři z Kozlovic a byla nám vysvětlena pravidla hry. Po krátké úpravě zevnějšku maskérkou jsme se pustili do soutěžení. I přes nelehké soutěžní podmínky (v hale bylo relativně chladno) utekl natáčecí den vcelku rychle a úsměvně. Pokud chcete vidět, jak nám to šlo a zda se nám podařilo probojovat až do finále, zapněte si 19.2. program České televize Déčko přesně ve dvanáct hodin. Vůle soutěžících vyhrát vás u televize jistě udrží až do konce pořadu. Soutěžící musím jen a jen pochválit za přístup nejen ke hře, ale i soupeřům a nelehkým pravidlům natáčení.

Mgr. Radek Hnilica