Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Naši žáci v dobrém rozmaru V barvách duhy Hledání Bludišťáka Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Adaptační kurz Posloucháme Sběr vody Bude se testovat Zbarví se? A pod mikroskop

Učit se s roboty neznamená učit se o robotech

Rychlost inovování počítačových technologií je závratná. Není tedy s podivem, že se šíří stále více i do každodenního života, a tedy i do běžných vyučovacích hodin. Žáci páté třídy se v této souvislosti již několik měsíců věnují práci s miniaturními roboty – Ozoboty. Ale pozor! Učit se s roboty neznamená učit se o robotech. Tato didaktická pomůcka totiž podporuje kreativitu a logické myšlení, a to nejen v hodinách informačních technologií. Programování Ozobotů motivuje žáky k přemýšlivé práci, pečlivému plánování a hledání řešení úloh v hodinách matematiky, anglického jazyka a dalších. Tito miniroboti tedy podporují naše žáky v maxivýkonu.

Mgr. Ludmila Volná