Uspávání broučků v 1. třídě

V pátek ráno 24. října 2014 přiletěli do 1. třídy broučci, berušky, včelky, čmeláčci, motýlci a přispěchali i pavoučci a mravenečci. Dopoledne to u nás pořádně bzučelo. Prvňáčci pilně jako včelky vyplňovali pracovní listy na sčítání, odčítání i porovnávání čísel. Po první hodině si odskočili a odletěli na dobré sladké pitíčko do školní jídelny a dále se pak věnovali čtení slabik a slov. Pracovní listy si pečlivě vybarvili a celý den byli motivováni úkoly z knížky Ferdy mravence.
Dokázali byste také uhádnout, kam se schovala zvířátka u Ferdy a Berušky? Dokázali byste také spočítat komáry na listech leknínů nebo najít všechny vážky? Prvňáčci úkoly splnili na jedničku.
Nakonec si vyrobili svého broučka z přírodnin. Na pomoc přispěchal i náš pan školník a pomáhal vyvrtávat dírky do kaštánků a žaludů. Děkujeme.
Postupně děti vytvořily nádherné broučky a následovala vycházka do podzimní přírody. Venku byla skoro opravdová zima, už jen sníh chyběl. Brrrrr  🙂
Byla potřeba ukrýt vyrobené broučky do listí a připravit je k zimnímu spánku. Zahrabali jsme je ke stromečku, přikryli listím a zazpívali písničku. Dobrou noc.
Děkujeme rodičům za předpřipravené přírodniny a úžasné převlečení. Broučkový den jsme si pořádně užili.

Paní učitelka Martina Mrkvanová a prvňáčci

Letí brouček na palouček, naříká si: „Bude mráz.“
Těšily ho pampelišky: „Poleť broučku, mezi nás.“
Babí léto poletuje, nese zimu v ranečku,
sedneme si u kamínek, v křišťálovém domečku.