Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Naši žáci v dobrém rozmaru V barvách duhy Hledání Bludišťáka Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Adaptační kurz Posloucháme Sběr vody Bude se testovat Zbarví se? A pod mikroskop

Uzlování ve školní družině

V pátek 10. prosince jsme měli ve školní družině návštěvu. Přišla mezi nás paní Jana Čechová, kterou již známe z první návštěvy hasičů v Neplachovicích. Dodržela svůj slib a zavítala mezi nás s batohem plným různých lan. Byli jsme moc zvědaví, co se dnes dozvíme a hlavně, co nového se naučíme. Po malém úvodu jsme se začali seznamovat s různými druhy uzlů a smyček. Některé děti, které chodí do hasičů, nám ostatním mohly radit a ukázat, jak se to vlastně dělá. Postupně jsme se naučili plochou spojku, zkracovačku a tesařský uzel. Na závěr nás paní Čechová prověřila ze znalosti turistických značek a aby si je děti lépe zapamatovaly, vytvářely z celého řetězce obrázků různé příběhy. Odpoledne se opravdu vydařilo a my se těšíme, co dalšího nám přinese náš projekt „Soptík“.

Miluše Košinarová