Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Naši žáci v dobrém rozmaru V barvách duhy Hledání Bludišťáka Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Adaptační kurz Posloucháme Sběr vody Bude se testovat Zbarví se? A pod mikroskop

Valentýnování ve školní družině

Svátek sv. Valentýna u nás sice nemá ještě dlouhou tradici, přesto se rok od roku těší větší a větší oblibě. A to nejen mezi dospělými, ale i mezi dětmi. Děti mladšího školního věku však tento svátek nevnímají jen jako den a oslavu zamilovaných, ale spíše jako den lásky a blízkosti k druhým. A tak se atmosféra této laskavosti a chuti někoho obdarovat přenesla i do školní družiny. Děti s nápaditostí a nadšením sobě vlastním tvořily malé dárečky či valentýnská přání. Těšily se, jak překvapí a udělají radost mamince, tatínkovi, kamarádovi, kamarádce. A malinko svátečnější jsme si udělali přímo i den svatého Valentýna ve 2. oddělení školní družiny. Hernu jsme si vyzdobili jak jinak, než srdíčky. Do čteného příběhu se nám v ten den zatoulala slovíčka SRDCE a LÁSKA. Naším úkolem bylo všechna je spočítat. Odměnou nám pak bylo sladké překvapení od paní vychovatelky. Marcipánovými srdíčky nám zase udělala radost paní Curylová. Valentýna jsme si užili i v rámci kroužku Družináček. Tam nás tento den čekalo nejen tvoření, ale i pohodové posezení u čaje či horké čokolády. S dětmi jsme se však shodli na tom, že je nám společně hezky a máme se rádi nejen v den sv. Valentýna.

Iveta Johnová a děti 2. oddělení ŠD