Vánoce s Žárovičkou

Žárovička nezahálela ani v adventním čase a připravila si pro své spolužáky projektové dopoledne s tématikou Vánoc. Žáci z prvního stupně postupně plnili úkoly na šesti stanovištích. Pomocí robotické včeličky rozluštili klíčová slova, která je navedla na aktivitu vánočních zvyků. S litím olova, házením střevíce nebo rozkrajováním jablíčka je seznámila krátká, ale zajímavá prezentace. Jak se slaví Vánoce v Nizozemsku nebo ve Francii? To už žáci z 1. stupně ví, protože si o tom povídali na dalším stanovišti, kde se zaměřili především na rozdíly a zajímavosti. K Vánocům neodmyslitelně patří i zpívání koled. Naši žáci nejprve pomocí QR kódu doplnili text jedné z nich a poté si ji za doprovodu zazpívali. Nemohla chybět ani pohádka, která doplnila další část naší skládanky dne. Shrekoleda pobavila všechny diváky a o tom, zda dávali pozor, se ujistili zástupci Žárovičky pokládáním záludných otázek. K Vánocům patří i zábava, proto se na předposledním stanovišti luštily křížovky, hledala ukrytá slova v osmisměrce. Na šestém stanovišti si žáci společnými silami vytvořili velký vánoční stromek, na kterém ještě pracovali ve svých třídách. Mé poděkování patří jak samotným tvůrcům, kteří pilně pracovali, hledali a tvořili jednotlivé aktivity, tak i ostatním žákům, kteří si toto dopoledne náramně užili a zpříjemnili si tak čas před Vánocemi trávený ve škole.

Mgr. Klára Střížová