Vánoce v angličtině na 1. stupni

Již tradičně se poslední hodinu anglického jazyka věnujeme Vánocům, proto tomu nemohlo být letos jinak. Steve a Maggie provedli druháčky zdobením vánočního stromečku a rozbalováním dárků, sami si pak spojovali zabalené nadílky s obrázky hraček. Třeťáci se naučili slovíčka a vytvořili si k nim mini knihu, kterou si nalepili do svých lapbooků. Podle pokynů kreslili perníčky a Steve a Maggie jim ukázali, jak lze využít vánoční ozdoby. Čtvrťáci si nejprve pomocí myšlenkové mapy zopakovali slovíčka, která již znali z dřívějších ročníků a ve dvojicích se pustili do tvoření plakátu na iPadech. Páťaci navázali na projektový den z minulého týdne a zaměřili se na průběh Vánoc v anglicky mluvicích zemích. Dokonce se jim podařilo státy navštívit a užít si vánoční atmosféru přímo na místě. Posuďte sami, jaké fotografie si pořídili. Dnešní hodiny anglického jazyka uběhly neskutečně rychle, všichni jsme si naši vánoční atmosféru užili plnými doušky a rozloučili jsme se přáním Merry Christmas!

Mgr. Klára Střížová