Vánoční besídka v 5. třídě

Uspořádat vánoční besídku pro rodiče byla jasná volba. Ale vymyslet, o čem bude, už bylo náročnější. Nápad srovnat Vánoce pěti zemí, děti uvítaly s nadšením. Jenže, jaké země vybrat? A jak probíhají Vánoce jinde? V hodinách informatiky jsme brouzdali na internetu a hledali všechny možné informace, které jsme poté zpracovávali v hodinách českého jazyka. Pak nám už zbývalo vyrobit kulisy, naučit se scénář a vánoční koledy.

Ve čtvrtek 17. prosince se naše třída zaplnila rodiči, sourozenci, prarodiči a všichni nedočkavě očekávali naše vystoupení. A tak jsme postupně předvedli pět zemí a jejich vánoční tradice. Besídka začínala Českou republikou, pokračovala Německem, Francií, poté následovala Velká Británie a nakonec se předvedlo Rusko. V průběhu jednotlivých scének děti zpívaly koledu Rolničky, rolničky ve všech pěti jazycích. Nakonec děti předaly rodičům dárečky, které vyráběly ve výtvarné výchově. Věřím, že naše besídka byla nejen zábavná, ale i poučná. Děkuji všem rodičům za velmi pěkné ohlasy. Jsem velmi ráda, že po celou dobu přípravy se dodrželo naše třídní pravidlo: Jsme jedna třída!

                                                                                              Mgr. Klára Střížová