Vánoční trhy v Olomouci

V sobotu 9. 12. se uskutečnil další z výletů našeho turistického kroužku. Naše cesta tentokráte vedla do Olomouce na vánoční trhy a možnost nasát vánoční atmosféru na jedněch z nejhezčích trhů u nás využilo 47 výletníků. Po příjezdu do Olomouce nás významným historickým centrem provedl pan učitel Hnilica, který krásnou prohlídku doplnil poutavým výkladem a nechyběla ani návštěva chrámu sv. Václava, který je jednou z dominant Olomouce. Po přibližně třičtvrtěhodinové prohlídce města jsme se vydali prozkoumat vánoční trhy, které se rozprostírají na obou olomouckých náměstích. Nechyběly stánky s punčem, kulinářskými specialitami, vánočními dekoracemi a za návštěvu určitě také stála šnečí kuchyně. Celou atmosféru doplnil koncert Františka Nedvěda a až na prodírání se neustálým davem dalších návštěvníků jsme si povedený vánoční výlet příjemně užili.

Mgr. Jakub Machel

Více fotografií z Olomouce najdete pod odkazem:

https://plus.google.com/u/0/104946829186953218097