Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Naši žáci v dobrém rozmaru V barvách duhy Hledání Bludišťáka Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Adaptační kurz Posloucháme Sběr vody Bude se testovat Zbarví se? A pod mikroskop

Vánoční trhy v Olomouci

Před vánočními prázdninami zahájil svou aktivitu turistický kroužek a prvním cílem byly již tradiční prosincové vánoční trhy. Vzhledem ke zkušenostem z předchozích let jsme se letos rozhodli vyzkoušet páteční termín s nadějí, že trhy ve všední den navštíví méně lidí, než tomu je o víkendech a tento nápad se ukázal jako ideální. Žádné fronty u stánků, volný pohyb po obou náměstích a pro fanoušky hudební skupiny Ready Kirken i skvělá místa na vánočním koncertě. Páteční Olomouc navštívilo celkem 20 zájemců převážně z řad žáků. Vzhledem k tomu, že se návštěva uskutečnila v pátek po škole, vynechali jsme letos prohlídku historického centra a vrhli se rovnou do vánoční atmosféry obou krásně vyzdobených náměstí. Někdo zamířil ke stánku s jídlem nebo voňavým punčem, ke stánkům s vánočními ozdobami a jinými výrobky, ale našli se i odvážlivci, kteří si vypůjčili brusle a projeli se na ledové ploše, která je neodmyslitelnou součástí trhů. Zastihli jsme také koncert kapely Ready Kirken, která zahrála krom nových písniček i známé hity, které denně vyhrávají z rádia. Přes dvě hodinky rozchodu utekly jako voda a my napapaní, napojení a s plnými baťůžky dárečků a také s balónky napuštěnými heliem vyrazili zpět k autobusu. Ke krásné vánoční atmosféře určitě přispělo i menší množství lidí a pohoda, která trhy v Olomouci provázela.

Mgr. Jakub Machel