Vánoční trhy v Olomouci

Předvánoční prosincový čas jsme s turistickým kroužkem využili k návštěvě měst Šternberk a Olomouc, s hlavním cílem navštívit Olomoucké vánoční trhy, které jsou svou atmosférou a velikostí jednoznačně těmi nejhezčími v naší republice. Díky velkému zájmu nejen z řad žáků, ale také rodičů a učitelů, se nám podařilo naplnit skoro celou kapacitu objednaného autobusu a mohli jsme tak na tento výlet vyrazit v největším pohodlí. První zastávka při cestě do Olomouce byla v městečku Šternberk, kde bylo navzdory adventní neděli vše uzavřeno a pochmurné deštivé počasí náladě moc nepřidalo. Po krátké prohlídce centra si však každý našel to svoje a plánovaná hodinka v muzeu času, při návštěvě kostela Zvěstování P. Marie nebo v restauraci u dobrého jídla utekla poměrně rychle. Po přesunu do Olomouce se komentované prohlídky chopil pan učitel Hnilica a společně s naší velkou skupinou jsme prošli zajímavá místa města, jako jsou staré městské hradby, katedrála sv. Václava, olomoucké kašny a také Dolní a Horní náměstí se sloupem Nejsvětější Trojice a radnicí s orlojem. Po procházce městem jsme se domluvili na individuální prohlídce Vánočních trhů, takže se každý rozběhl navštívit stánky s punčem, nejrůznějšími kulinářskými specialitami (nejodvážnější ochutnali šneka po Burgundsku), vánočními ozdobami a dalšími věcmi, které k předvánoční atmosféře neodmyslitelně patří. Když se nás okolo šesté hodiny večerní znovu 42 pohodlně usadilo do autobusu, vyměňovali jsme si zážitky a pomalu plánovali Olomoucké trhy 2017.

Všem moc děkuji za účast a spolupráci při vánočním výletě a těším se na další společné akce.

 

Mgr. Jakub Machel