Vánoční trhy v Ostravě

Návštěvou vánoční Ostravy si zpříjemnili adventní čas naši osmáci a deváťáci, kteří vyrazili společně se svými třídními učiteli ve středu 13. prosince nejprve na prohlídku Slezskoostravského hradu a následně na vánoční trhy, které se každoročně konají na Masarykově náměstí v centru Ostravy. Slezskoostravský hrad nabízí v nedávné době zrekonstruované části hradu vánoční výstavu betlémů nejrůznějších velikostí a z nejrůznějších materiálů. K dispozici je také stálá expozice, která umožňuje nahlédnutí do dochovaných místností hradu, obřadní síně a hradní kaple. Po prohlídce hradu jsme si společně v části výstavy betlémů sedli k malému občerstvení a někteří ze žáků se zapojili do vyplnění pracovních listů a podrobnější prohlídky betlémů. Po prohlídce Slezskoostravského hradu následovala zastávka na náměstí, kde byla možnost nakoupit něco dobrého k snědku, projít si stánky s vánočním zbožím a řada žáků se také svezla na ruském kole. Vánoční den nám v Ostravě utekl velice rychle a určitě přispěl k navození příjemné předvánoční nálady.

Za 8. a 9. třídy Mgr. Jakub Machel