Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Naši žáci v dobrém rozmaru V barvách duhy Hledání Bludišťáka Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Adaptační kurz Posloucháme Sběr vody Bude se testovat Zbarví se? A pod mikroskop

Vánoční turnaj vyššího stupně

Poslední školní dny v předvánočním čase si žáci zpříjemnili sportovním turnajem, který jsme ve škole pořádali ve čtvrtek 19. 12. Postupně se mezi sebou v různých kolektivních hrách utkaly třídy nebo družstva od 6. do 9. třídy. Turnaj zahájili šesťáci a sedmáci, kteří měřili své síly ve vybíjené v systému každý s každým. Nejvíce bodů nasbírala 6. A, která tak mohla převzít putovní pohár. Ten musí opatrovat do dalšího podobného turnaje. Na 2. místě se umístila 7. B, 3. místo vybojovala 6. B a na 4. místě skončila 7. A. Na turnaj ve vybíjené navázali chlapci z 8. a 9. tříd, kteří se utkali nejprve ve florbale a následně v sálovém fotbale. Mezi třemi třídami si nejlépe vedla 8. B, druhá se umístila 9. třída a třetí pozice připadla 8. A. Závěrečný zápas sportovního dne sehrála děvčata 9. třídy a smíšené družstvo děvčat z 8. tříd. Ve velmi bojovném zápase, který byl sehrán s maximálním nasazením, se nakonec radovaly žákyně 9. třídy. Přesto, že jsme turnaj ukončili vyhlášením celkových pořadí, v rámci školního turnaje to určitě nebylo to nejdůležitější. Hlavní bylo, že si žáci turnaj užili a do všech zápasů šli s nadšením a obrovským nasazením. Pochvala také patří žákům, kteří sice do sportovního zápolení nezasáhli, ale vytvořili svým fanděním skvělou sportovní atmosféru.

Mgr. Alexandra Neiserová, Mgr. Jakub Machel