Vánoční výlet do Opavy

Ve čtvrtek 14. 12. jsme se vydali na vánoční výlet do Opavy s žáky druhé a čtvrté třídy.  Navštívili jsme Památník Petra Bezruče, kde na nás čekal vánoční program. S názvem „Půjdem spolu do Betléma“ jsme se ponořili do atmosféry vánočních koled. Po skvělém programu jsme se vydali prozkoumat vánoční trhy. Oči nám přecházely při pohledu na krásné vánoční dekorace, dřevěný betlém či nazdobený vánoční strom.

A co na výlet říkaly děti?

„Mně se líbilo, že jsme si mohli koupit, co jsme chtěli. Mohli jsme si zajít do obchodu s potravinami. Mohli jsme i do papírnictví. Byly tam moc hezké věci. Já jsem tam koupila i dárek pro mamku a pak jí to hned rozveselilo. Samozřejmě byl i krásný stromeček. Byl ozdobený velkými baňkami a rampouchy. Tento výlet se moc povedl.“ (Ráchel, 4. třída)

„Líbila se mi přednáška o koledách. Něco nového jsme se o koledách dozvěděli. Po čtvrtku si myslím, že jsme se mohli dozvědět, jaký je rozdíl mezi koledou a vánoční písní, jak každý spojuje Štědrý večer s koledami. Taky se mi líbila procházka opavským městem.“ (Beáta, 4. třída)

Mgr. Michaela Špičáková