Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Naši žáci v dobrém rozmaru V barvách duhy Hledání Bludišťáka Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Adaptační kurz Posloucháme Sběr vody Bude se testovat Zbarví se? A pod mikroskop

Vařím, vaříš, vaříme…

Výchova ke zdraví probíhala tak trochu netradičně… v kuchyni. V rámci probíraného učiva výživa a zdraví jsme propojily teorii s praxí. Jídelníček, tedy páteční menu, nám pomohla sestavit naše úžasná paní vedoucí školní jídelny Šárka Petlachová. Na dvouhodinovku jsme byly poměrně odvážné a naše menu se skládalo hned z několika chodů: brokolicový krém, lasagne, šopský salát a rohlíčky. Děvčata ukázala, že se v kuchyni umí opravdu ohánět. Tak se vařilo, krájelo, loupalo, strouhalo, sekalo, dusilo, smažilo, míchalo, zapékalo a peklo. Po chodbách se linula neodolatelná vůně… Nikdo se práce nebál a všechno šlo jako po másle. Naše hlavní paní kuchařka Šárka vše pečlivě sledovala a měla holky  pod kontrolou. Nakonec jsme všechny kuchařinky zasedly u jednoho stolu a společné jídlo jsme si opravdu vychutnaly! Byla to absolutní delikatesa. Opravdu… A určitě jsme nevařily naposledy!

                                                                                                                                                      Mgr. Hana Grigorová