Videokonference a projekt Ready, steady, go!

Ke splnění čtvrtého úkolu Picture dictionary (Malovaný slovník) využijeme hned několik aktivit. Nejprve jsme si „skypovali“ s kamarády z Mostu, kteří nám pantomimou předvedli sporty, které máme ztvárnit. Tato videokonference byla zábavná, úsměvy na tváři nám vykouzlily rekvizity, které použili k jednotlivým sportům. Také nás naučili anglickou básničku.
Druhá videokonference byla v naší režii, tentokráte jsme my předváděli sporty partnerům ze Slovenska. Po naší třídě se děti projížděly na kole, hrály basketball, stolní tenis, badminton a také předváděly biatlon. Zazpívali jsme jim anglickou písničku Bingo. Teď nás čeká další část úkolu: nakreslit sporty a poslat je na Slovensko. Už netrpělivě očekáváme obrázky z Mostu, ke kterým dopíšeme anglická slovíčka. Snad se nám náš Picture dictionary podaří a vytvoříme si tak jedinečný slovník společnými silami.

Mgr. Klára Střížová