Vítání občánků

Dne 15. 6. 2014 se v Neplachovicích konalo Vítání občánků.

Pacholátko boubelaté
směje se jak slunko zlaté.
To jsme rádi, že je máme,
nikomu je neprodáme…

Za krásného slunečního nedělního odpoledne paní starostka přivítala nová miminka do řad občanů obce Neplachovice. O kulturní program se postarali žáci naší školy ve zpěvu, hře na hudební nástroje a recitováním básní pro miminka. Děti pěveckého sboru Motýlci při ZŠ Neplachovice zazpívaly písně z pohádky Princezna ze mlejna, Náušnice z třešní, Hallelujah, doprovodily se na housle, kytary a flétnu. Celá akce se konala v krásném prostředí zámku Neplachovice. Zazněly pro miminka také krásné básně: Pacholátko boubelaté, Když narodí se maličký, Vítám tě na svět.
V náručí svých rodičů byli spoluobčánci slavnostně přivítáni a my přejeme rodičům hodně lásky, trpělivosti a životních sil při výchově svých dětí.

Mgr. Martina Mrkvanová a Marie Černohorská