Mikulášská nadílka

V pátek 3. 12., jak už bývá na naší škole zvykem, jsme se my deváťáci vydali převlečeni za Mikuláše, čerty a anděly do nižších ročníků. Bohužel kvůli koronavirové situaci se této akce nemohla zúčastnit celá třída. Bylo vybráno jen osm žáků, kteří se tohoto úkolu zhostili. Čerti zlobivá dítka nejdříve pořádně postrašili, a když zazpívala písničku podle jejich vlastního výběru, byly jim všechny hříchy odpuštěny. Anděl všem za odměnu rozdal balíčky s dobrotami, které nám dodalo SRŠ. Balíčky pro žáky připravili žáci 9. B. V pondělí 6.12. jsme se vydali postrašit malé děti do neplachovické školky, které jsme bez sladké odměny taky nenechali. Pro velkou úlevu všech čerti nikoho neodnesli a zůstali jsme ve škole i ve školce v plném počtu.

Kateřina Kořistková, 9. A