Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Naši žáci v dobrém rozmaru V barvách duhy Hledání Bludišťáka Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Adaptační kurz Posloucháme Sběr vody Bude se testovat Zbarví se? A pod mikroskop

Výlet 2. a 3. třídy – Velké Losiny

Ve středu 22. 6. 2016 se 3. třída společně s 2. třídou vydala na výlet do Velkých Losin. Na programu byla návštěva ručních papíren a zámku. Nejprve jsme se vydali do ručních papíren, shlédli jsme zde muzeum výroby papíru. Měli jsme možnost vyrobit si svůj ruční papír, dále jsme zdobili barvami ruční papír, dělali jsme monotyp, vyrobili jsme si obálku, pečeť, tiskli jsme ocelorytinu….apod., prostě paráda. Bylo to pro nás velice zajímavé a poučné, hodně věcí jsme již znali, protože jsme je vyráběli ve třídě. Poté jsme se vydali na prohlídku zámku. Zámek se nám velice líbil. Hodně věcí a předmětů bylo na zámku původních, to znamená 300-400 let starých. Točila se zde pohádka např. O Ječmínkovi. Dozvěděli jsme se hodně věcí i o čarodějnických procesech. Výlet jsme uzavřeli nákupem suvenýrů a zmrzliny. Užili jsme si to a počasí bylo také báječné!!!

                                                                                   Mgr. Dagmar Bumbálková