Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Naši žáci v dobrém rozmaru V barvách duhy Hledání Bludišťáka Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Adaptační kurz Posloucháme Sběr vody Bude se testovat Zbarví se? A pod mikroskop

Druháčci na výletě

Ve středu 15. 6. jsme se vydali vlakem do nedaleké vesnice Úvalno, ve které je spousta atraktivních míst k prozkoumání. Prvním z našich cílů byla rozhledna Hanse Kudlicha. Výšlap na rozhlednu dětem zpříjemnila šipkovaná, která je provázela od nádraží až k rozhledně. Odměnou za zdolání 103 schodů na samotnou rozhlednu byl nejen krásný výhled do okolní krajiny, ale také poklad, který se ukrýval poblíž rozhledny. Druhou zastávkou byla Galerie Rychta, ve které se nachází zrcadlové i dveřní bludiště. Jaké bylo překvapení dětí, když kolem sebe náhle uviděly deset stejných kamarádů a netušily, který je ten pravý?  Zvládnout cestu zrcadlovým labyrintem nebylo vůbec jednoduché. A projít pokojem hrůzy chtělo pořádnou odvahu. Tajemné prostory Rychty v dětech zanechaly hluboký dojem, který bylo třeba rozptýlit nějakou dobrůtkou z obchodu. Poté jsme se vydali na protější faru, kde jsme měli připraveno ohniště k opečení špekáčků. Najedli jsme se, odpočinuli ve stínu stromů, zahráli hry a bylo třeba vyrazit na cestu zpátky. Cestou na nádraží jsme se ještě osvěžili výbornou zmrzlinou a vyrazili na vlak, který nás přivezl zpět do Holasovic. Ráda bych poděkovala obci Úvalno za perfektní přípravu při organizaci výletu. Díky vám jsme si výlet opravdu užili.

Mgr. Michaela Špičáková