Výlet 5. třídy

Náš školní výlet byl náročný, vyčerpávající, ale dobrodružný a úžasný! Vše začalo v pátek třináctého v 7.45 hodin, kdy jsme měli sraz na nádraží v Holasovicích. Ti pověrčivější se obávali kalamit a pohrom a ti, kterým pátek 13. nevadí, se jen uculovali. Hned po příchodu jsme zhodnotili svačiny, oblečení, ale hlavně velikost batohů. Jeli jsme vlakem do Bruntálu a pak autobusem do Karlové Studánky, odkud jsme se vydali na Vodopády Bíle Opavy. Pravda, cesta byla krkolomná, ale nás těch pár kamínků a popadaných větviček nezastavilo 🙂 . I když jsme byli rádi, když jsme sešli zpátky do Karlové Studánky, kde jsme mohli navštívit místní suvenýry a ochutnat léčivý pramen. Dále jsme pokračovali autobusem do Malé Morávky, odkud jsme se museli přemístit do Karlova, kde jsme měli zařízený nocleh. Jakmile jsme spatřili penzion, naše očka se rozzářila. Naše největší starost byla, jak nás paní učitelka rozdělí do pokojů. Samozřejmě se nikdo nechtěl vzdát své představy. Ubytování bylo super. Pro některé byl velký boj s povlíkáním peřin, ale nakonec jsme to s pomocí všichni zvládli. Na večeři jsme dostali opravdu velké řízky a hromadu brambor. Večerka měla být v deset hodin, teda alespoň podle paní učitelky 🙂 No, někteří usnuli asi později. Ranní vstávání bylo pro některé náročné, každopádně, i když byl budíček až v osm hodin, vstávali jsme mnóóóóhem dřív. Snídaně byla výborná a nás čekal úklid pokojů. Vydali jsme se do Malé Morávky na autobus, kterým jsme měli dojet na Ovčárnu a pak vyšlapat až k Pradědu. Ale bohužel nám počasí nepřálo, proto musely paní učitelky vymyslet jiný program. Jeli jsme tedy autobusem do Bruntálu a tam šli na exkurzi do zámku. Paní průvodkyně nám řekla a ukázala spoustu zajímavých věcí. Ti z nás, kteří mají rádi vlastivědu a dějiny, byli spokojeni. Pak jsme si zašli do centra na zmrzku a pokračovali vlakem do Holasovic. I když se nám výlet zkrátil asi o dvě hodiny, přijeli jsme unaveni, ale nadšeni. Tento výlet se nám všem moc líbil, což dokazují následující fotografie.

Mgr. Klára Střížová a žáci 5. třídy