Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Naši žáci v dobrém rozmaru V barvách duhy Hledání Bludišťáka Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Adaptační kurz Posloucháme Sběr vody Bude se testovat Zbarví se? A pod mikroskop

Výlet šesťáků do Zlína

Ve středu 15. 6. 2022 vyrazily naše šesté třídy na náročný, ale krásný společný výlet do kouzelného města Zlín. Městu dal punc světově známý podnikatel Tomáš Baťa se svými sourozenci. Vytvořili město, které má návštěvníkům stále co nabídnout. Během naší jednodenní návštěvy jsme společně prošli spoustu zajímavých míst. Zážitků měli žáci na jeden den více než dost. Naše návštěva Zlína započala v Otrokovicích a prvním zážitkem byla bez pochyby cesta zlínskou MHD, která nás přiblížila k Baťovým závodům. Zde na nás čekala návštěva muzea obuvi společně s připomínkou cest Zikmunda a Hanzelky. Velmi zajímavá byla návštěva hlavní budovy – mrakodrapu číslo 21. Pojízdná kancelář nás vyvezla až do 16. patra. Naskytl se nám nádherný pohled na celý Zlín s osobitou architekturou baťovských domků a dalších staveb celého areálu. Poté, co jsme se dosyta nabažili krásných výhledů, absolvovali jsme netradiční projížďku v nikdy nezastavujícím výtahu Páternoster. Tedy skoro nikdy nezastavujícím, protože našim žákům se jedenkrát jeho provoz přerušit podařilo. Po prohlídce Baťových závodů nás čekal další přesun MHD k ZOO Lešná. Tam jsme si dali už očekávaný oběd a prošli si zoologickou zahradu. Když si ke všem našim zážitkům přidáme ještě nezapomenutelnou cestu s Českými dráhami, které umí nečekaně zasáhnout do plánu cestujících, vyjde nám z toho skvělý a zajímavý výlet.

Mgr. Alexandra Neiserová, Mgr. Jakub Machel, Mgr. Jana Divilová

Náš výlet očima Adriany Snášelové

Bylo 15. 6. ráno a 6. A  a 6. B čekali na vlak do Zlína. Jeli jsme velmi brzy ráno, někteří by ještě spali. Vlakem z Holasovic do Opavy byl jen kousek naší cesty. V Opavě nás čekal přestup na vlak do Ostravy. Přestup v Ostravě se obešel bez problémů. Se zpožděním jsme jeli hodinu a tři čtvrtě, která nám uběhla jako voda. Z Ostravy jsme jeli do Otrokovic, ale cestou jsme se zdrželi o půl hodiny. Když jsme se dostali z vlaku, měli jsme jet MHD. Nastoupili jsme do špatného trolejbusu. Museli jsme jet jednu zastávku a pak jet tím správným. Trolejbusem jsme jeli okolo půl hodiny. Dostali jsme se až do centra Zlína, tudíž k  mrakodrapu pana Bati. Mrakodrap se mi moc líbil. Měli luxusní výtahy a výtahovou kancelář. Na střeše byla zahrada a fontána s vodou. Pak jsme šli do Baťova muzea podívat se na boty z firmy Baťa. Bylo tam spoustu párů bot, od velkých až po boty pro panenky. V muzeu také byly vystaveny některé exponáty a starý vůz Tatra. Z muzea jsme rovnou jeli do Zoo Lešná MHD. Omylem jsme ale jeli o jednu zastávku dál, takže ještě nějaký kus jsme šli pěšky. V Zoo jsem si dala hranolky se sýrem. Byly moc dobré, ale syté, takže jsem si dala jedny napůl s kamarádkou a byly jsme plné. Až jsme dojedly, šly jsme se podívat na rejnoky. Cestou k rejnokům jsme viděly tučňáky, vydry, tuleně a mnoho dalšího. Po rejnocích jsme se rozhodly, že se podíváme na jaguáry. Cestou jsme ale zabloudily a více než půl hodiny jsme hledaly jaguáry. Naštěstí jsme potkaly pana učitele, který nás „zachránil“, jinak bychom se ztratily. Došly jsme k jaguárům, vyfotily je a šly jsme zpátky. Narazily jsme na další skupinu a přidaly se k nim. Ještě jsem si stihla koupit kelímky se zvířaty a jeden zápisník  a už jsme jeli MHD na vlak . Vlakem jsme jeli asi hodinu do Olomouce a v Olomouci jsme přestoupili na vlak, který jede do Svinova  a rovnou do Holasovic. Do Holasovic jsme dojeli ve tři čtvrtě na devět. Byl to krásný výlet a moc jsem si ho užila.