Výlet 6. A

Dne 18. 6. 2018 se třída VI. A o počtu osmnácti žáků a dvou dohlížejících učitelů vydala na výlet, který je každoročně chápán jako odměna za celoroční úspěchy v oblasti vzdělávání. Samotný výlet byl rozdělen do dvou rovin, roviny edukativní a roviny pohybové. Oblast edukativní byla naplněna návštěvou zámku v Hradci nad Moravicí. Zde se žáci pod vedením Mgr. Petra Havrlanta zúčastnili interaktivní hry s názvem „Život ve středověku“. Výhodou tohoto programu byla možnost aktivně se podílet na získávání vědomostí všemi smysly. Žáci museli postavit vlastní hrad z kostek, zjistili, že na schopnost postavit válenou klenbu potřebují fyziku a v poslední fázi hry se několik z nich stalo středověkými rytíři v dobových kostýmech. Po této intelektuální činnosti jsme se přemístili do akvaparku v Kravařích, kde žáci využili všech místních atrakcí k pohybové výchově. Výlet jsme ukončili hromadným přesunem do Holasovic.

Mgr. Radek Hulva